Broşür Tasarımı

Gün içerisinde elimize bir şekilde geçen onlarca broşür bulunmaktadır.

Fakat hangi biri ya da onlarcası arasından hangisi aklımızda kalır gün sona erdiğinde... Elbette ki en başarılı dizayn edilmiş olanı...
İçerisindeki bilgi ne kadar önemli olursa olsun, insanda okuma isteği uyandıracak şekilde dizayn edilmemişse hedef kitle tarafından dikkate alınmazlar.

Broşür aslında tanıtım için çok etkili bir silahtır. Diğer grafik ürünlerden farklı bir yere sahip olan bu küçük dev, kısa vadede çok güçlü bir hatırlatma niteliğine sahiptir. Ancak çabuk elden çıkarılır olması nedeniyle broşürün uzun süreli akılda kalıcı özelliğinden bahsetmek zordur, bu bakımdan uzun vadede hatırlatma özelliği zayıftır diyebiliriz.

Hızlı tüketilen bir tanıtım malzemesi olan broşür, pek çok farklı şekilde hedeflenen kitlenin eline ulaştırılabilir. Konferans salonu çevresinde, ofislerde, bekleme odalarında karşılaşabileceğimiz bu broşürler; firmaların çalışmaları hakkında, sanatçılar hakkında, fuarlar hakkında vb konular hakkında olabilir.Kişilere ulaştıktan sonra kısa süreli incelemenin ardından elden çıkarılır.  Sınırlı alan ve sınırlı bilgi aktarımına izin vermektedir. Bu tarz araçlarda tasarımın büyük bir titizlikle ve hitap edilecek kitleye göre yapılması gerekir.

Dikkat çekici ve ilgi uyandırıcı bir broşür tasarımı ile potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekerek onları firmanıza yönlendirebilirsiniz.