Türk Telekom 25 Nolu Port Değişimi

Türk telekom SPAM gönderiminin önüne geçebilmek için giden posta sunucunuza (mail.domain.com) ait port numarasında değişiklik yapma kararı almıştır. Bu nedenle giden posta sunucusuna ait port numarası 25 ten 587 değiştirilmelidir.Bu değişimi yapmak için;

1- Outlook açılır ( Express yada Outlook 2003/2007 olması farketmemektedir). Outlook'taki menülerden "Araçlara" tıklanır ve açılan seçeneklerden "Hesap Ayarları" komutu seçilir.

 

 

Türk Telekom 25 Nolu Port Değişimi

 
2- Açılan "Hesap Ayarları" ekranından hangi mail adresini kullanıyorsanız o adresin üstüne çift tıklanarak  "E-posta Hesabını Değiştir" ekranı açılır. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan "Diğer Ayarlar" butonuna tıklanarak işeleme devam edilir.

 

Türk Telekom 25 Nolu Port Değişimi

 
3- Diğer Ayarlar butonuna tıklandığında "İnternet E-Posta Ayarları" ekranı açılacaktır. Ekranda bulunan sekmelerden "Gelişmiş" sekmesine geçiş yapılır ve "Giden sunucusu (SMPT)" alanı yanında bulunan 25 nolu port değeri "587" olarak değiştirilir ve "Tamam" butonuna tıklanarak yapılan ayarlar kayıt edilir. Bu değişiklik sayesinde E-posta Gönderiminde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

NOT: Bu ayarları kullandığınız tüm e-posta hesapları için ayrı ayrı olarak uygulamalısınız. Konu hakkında detaylı Bilgi almak için tıklayınız

 

Türk Telekom 25 Nolu Port Değişimi