İlaç Takip Sistemi 1 Temmuz 2009 da başlayacak

SGK ve TEB'in talepleri üzerine İlaç Takip Sistemi, 1 Temmuz 2009 tarihi itibariyle sadece pilot eczanelerde başlatılacak, pilot uygulama 1 Temmuz - 1 Ekim tarihleri arasında sürecektir. Pilot uygulama süresince, pilot uygulama kapsamı dışındaki tüm eczaneler eskiden olduğu gibi ilaç vermeye devam edecekler, pilot eczaneler ise karekodlu ilaçların İlaç Takip Sistemi'nden onay alarak, geri ödeme kurumlarına satışını yapabileceklerdir.

Bu itibarla, tüm üreticiler tarafından 1 Temmuz 2009 tarihinden itibaren karekodlu olarak üretilen ilaçlar, kupürlü veya sürşarj etiketli olarak piyasaya verilebilecektir. Karekodlu ilaçlarda kupür yoksa, sürşarj etiketi veya kupür şeklinde bir etiket uygulanacak, barkodu bulunmayan ilaçlarda karekod barkod yerine kesilerek satılabilecektir.

Karekodlu üretilen ilaçların satışı hakkında pilot eczanelere bilgi verilecek, üretici ya da ithalatçıların izleyeceği yol hakkında ayrıca bilgi verilecektir.

İlaç Takip Sistemine uygun olarak geliştirilen ürünümüz Orkestra İTS ile tüm karekod barkod yazma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca İEGM bildirimlerini programımız aracılığı ile yapabilirsiniz. Orkestra İTS hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

İTS İlaç Takip Sistemi Basında Çıkmış Haberler